Podporujeme 2016

   Sahejte si na ně každý měsíc. Zapojte se do kampaně #prsakoule

Prsa a varlata jsou jedny z nejfrekventovanějších orgánů, alespoň co se doteků týče. Prsou, ať už svých nebo našeho partnera či partnerky, se měsíčně dotkneme 167× a koulí dokonce 369×. Málokdo ale ví, že by na ně alespoň 1× měsíčně měl sáhnout správně a provádět tzv. samovyšetřování.  Cílem kampaně Sahám si na ně každý měsíc, za níž stojí studenti 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, je naučit zejména mladé lidi, jak správě a pravidelně vyšetřovat sobě nebo svému partnerovi #prsakoule, a odhalit tak rakovinu včas.

Video: www.youtube.com/watch?v=3gdb5bPcMOk  

Věděli jste, že až 30 % rakoviny prsou a varlat odhalí právě partner? Návštěvníci vzdělávacích workshopů si vyzkouší nahmatat bulky na modelech prsou a varlat a naučí se správnou techniku jejich (samo)vyšetřování. Sledujte web www.prsakoule.cz, FB stránku, Twitter nebo Instagram, kde se dozvíte aktuální novinky a termíny dalších workshopů.Pokud se vám projekt líbí, podívejte se na kampaň DOBRO., kde si můžete koupit stylové tričko Sahám si na ně každý měsíc nebo batůžek #prsakoule. A nebo si na ko-ra-le.cz objednejte originální náhrdelník – z každého prodaného kusu jde část peněz právě na Loono.

A kdo za #prsakoule kampaní stojí?  Kateřina, Lada, Karolína, Soňa a Lukáš. Za kampaní #prsakoule stojí čtveřice kamarádů, kterou žene dopředu chuť motivovat mladé lidi, aby mysleli na své zdraví včas. Kateřina založila Loono po osobní zkušenosti s onkologickým onemocněním. Spolu se Soňou, Karolínou, Lukášem a dalšími #loonogirls učí zejména mladé lidi správné (samo) vyšetřovací techniky. Lada se stará, aby bylo o Loonu slyšet. Společně sní o tom, že změní svět k lepšímu.